Сканування комп'ютерів Windows у мережі – це важливе завдання, яке надає безцінну інформацію про компоненти апаратного та програмного забезпечення, дозволяючи ефективно керувати вашою ІТ-інфраструктурою. Ці дані необхідні для оцінки рівня продуктивності різного обладнання, виявлення можливих проблем із обладнанням або програмним забезпеченням.
Крім того, регулярні сканування допомагають підтримувати цілісність системних дисків, виявляючи ранні ознаки відмови або пошкодження, запобігаючи таким чином можливій втраті даних. Вони також відіграють значну роль в управлінні безпекою. Відстежуючи останні системні оновлення та виправлення, адміністратори мереж можуть забезпечити актуальність всіх комп'ютерів Windows, тим самим мінімізуючи вразливості до кіберзагроз.
Для сканування комп'ютерів під керуванням Windows у мережі, зазвичай використовується інструментарій Windows Management Instrumentation (WMI). Крім того, дані можна отримати з реєстру Windows та Active Directory. Використовуючи програмне забезпечення Total Network Inventory, можна повністю автоматизувати процес сканування, об'єднавши дані з різних джерел в одному місці.
У цьому методі агент сканування завантажується на віддалений комп’ютер і видаляється після завершення сканування. Хоча цей підхід мінімізує залишковий слід сканованої системи, він потенційно може навантажувати мережу під час регулярного сканування великої кількості комп’ютерів.
За цим методом Total Network Inventory безпосередньо підключається до служби WMI віддаленого комп'ютера і витягує необхідну інформацію про нього. Однак, цей підхід може значно збільшити трафік в мережі і має розглядатися як альтернатива, якщо протокол SMB недоступний.
TNI може сканувати апаратне забезпечення комп'ютера Windows за допомогою драйвера, який дозволяє збирати дані, недоступні в WMI, такі як детальна інформація про модулі пам'яті, дані S.M.A.R.T та інше.
Постійно встановлений агент, що працює як служба, дозволяє проводити перевірки за розкладом без використання основного модуля TNI. Цей метод знижує навантаження на мережу і дозволяє постійно мати найактуальнішу інформацію про комп'ютери для подальшого аналізу та звітності.
Для отримання більш детальної інформації про методи та конфігурації сканування, зверніться до керівництва користувача TNI.
Сканер у Total Network Inventory дозволяє сканувати віддалені комп'ютери в мережі за допомогою всіх описаних вище методів. Цілі сканування можна встановлювати різними способами, включаючи мережеві імена, IP-адреси, діапазони мереж із зазначенням масок, діапазони IP-адрес, імена робочих груп Windows, контролери доменів Active Directory та позначення LDAP.
Усі завдання сканування пристроїв можна занести до планувальника. TNI буде виконувати їх автоматично, відповідно до встановленого графіка. У програмі є безліч тонких налаштувань планувальника, про що докладно описано в керівництві користувача.
Варто уточнити, що програма дозволяє працювати з таким обладнанням як: мережеві сховища пристроїв (NAS), принтери, роутери, комутатори, UPS пристрої, телефони VOIP, веб-сервери на базі різних ОС. Алгоритм сканування практично ідентичний для всього обладнання, єдина відмінність полягає в протоколі конкретного пристрою, що використовується.
Інше:
Використовуючи можливості сканування мережі Total Network Inventory, організації можуть отримати всебічне розуміння своєї ІТ-інфраструктури, за рахунок регулярного отримання актуальної інформації про апаратне та програмне забезпечення комп'ютерів на базі ОС Windows. Протестуйте безкоштовну пробну версію прямо зараз!
The long-awaited TSD update is here, bringing significant improvements to software and computer storages.
This version brings network map export, several quality-of-life changes for database storages management and a number of important updates for scanning agents.